Miért hagy ott valaki egy épülő vagy akár, egy sikeres karriert? Miért kezd valami teljesen másba? Miért az IT felé veszi az irányt, és miért ül be egy 5 hónapos fejlesztői bootcampre? Egy hónap után beszélgettünk a junior JAVA képzésünk résztvevőivel.
A motivációk hasonlóak
A kiégés vagy annak fenyegető veszélye, az unalmas, kihívásmentes napi munkavégzés határozottan lökdös a váltás felé. Meglépni nyilván nem egyszerű, de akik eljutnak idáig, igyekeznek tudatos döntést hozni. Az IT-t pedig jelenlegi, Ketiga nevű csoportunk tagjai egy olyan területnek látják, ahol folyamatosan fejlődhetnek, és amely a világ változásai miatt a mindennapok része lett.
Egyéniségtől, motivációtól függően, többen személyes oldalról, míg mások globális szintről közelítik az IT szerepét karrierfejlődésükben - Te melyik kijelentéssel azonosulsz inkább?
1. "Fontos, hogy érezzem a kihívást a munkámban..."
2. "A fejlesztés annyira megkerülhetetlen, hogy alaptudásnak kéne lennie..."
Rákészülés, utánanézés
A tudatos döntésnek értelemszerűen az összehasonlítás is része. Nálunk mindenképpen húzóerőt jelent az angol nyelvű képzés, a kiscsoportos oktatás és a specializált mentorrendszer. Mindezek egybevetve, családias összképet adnak, így azok számára, akik egy fókuszáltabb, zártabb közösségben szeretnének fejlesztővé válni, mindenképpen kínálunk alternatívát.
Aki nagyon komolyan veszi a döntést, segítségül hívja a már fejlesztőként dolgozó barátokat és ismerősöket is, hogy segítsenek neki megtalálni az ideális képzőhelyet. Ezeken a "teszteken" a Matritel Labs rendszerint kiemelkedően szerepel, képzési struktúránk, extra magas - 800+ - személyes óraszámunk és az, hogy nem futószalagon gyártjuk tömegesen a fejlesztőket, a szakmában tevékenykedők szemében nagy előny. (Ez egyben azt is jelenti, hogy a Matritel Labs-nál végzettek jó esélyekkel indulnak állásokért is.)
Programozó alkalmassági teszt és az otthoni gyakorlás
Nyilván nem véletlenül érhető el nálunk is egy olyan teszt, ami azt vizsgálja, megvan-e benned a "programozó faktor." Ez egy elég alap kérdéssor, viszont arra megadja a választ, rááll-e az agyad a témára egyáltalán. Diákjaink is kitöltötték a jelentkezést megelőzően - javasoljuk neked is, ha ilyen irányú váltáson gondolkodsz! IDE kattintva éred el.
Ahogy mindig, a mostani képzésen résztvevők közt is akad olyan, aki otthon kezdte el tanulni, gyakorolni a programozást. Nem azt mondjuk, hogy az autodidakta tanulással lehetetlen előrébb jutni, viszont, ahogy ezt diákunk is belátta, roppant idő- és energiaigényes, és érdemesebb inkább rászánni azt az 5 hónapot a bootcampre. (Ami a specializált mentorrendszer és a kisebb csoportlétszám miatt érezhetően hatékony és alapos.)
Őszinte és intenzív - de ez kell
A képzésről egy emberként mondja ezeket a Ketiga csapat. Az elméleti alapok hangsúlyát lényegesnek tartják, és pont megfelelő arányban csatlakozik hozzá a szükséges gyakorlati rész. Rengeteg az információ, és igen, feszegeti mindez a határokat, de be is tud épülni a tudás. A tanulók által leggyakrabban használt jelzők a bootcampünkre egyébként a következők:
intenzív | hatékony | alapos | profi | hasznos
Ha váltani készülsz, veheted akár tippnek is ezeket az infókat :) Ami lényeges: semmiképp se halogasd a lépést. Csak még erősebb kétségbeesésbe, kilátástalanságba taszítod magad, ha nem hozod meg a döntést arról, merre építsd tovább a karriered. Amennyiben pedig minden adott ahhoz, hogy az IT-ban folytasd, és erre a típusú bootcamp-struktúrára vágysz, amit mi nyújtunk, már most várjuk jelentkezésed a szeptemberben induló JAVA-képzésünkre!
Junior JAVA bootcamp angol nyelven
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.