...Az, hogy melyik hír is fontos igazán, persze szubjektív. Eltérve a megszokottól, most úgy döntöttünk, nem egy témát járunk körbe, hanem az elmúlt 7-10 nap híreivel foglalkozunk kisebb "szösszenetekként".
Elkészült az első komposzt-koporsó
A hagyományos, fából készült koporsók nagyjából 10 év alatt bomlanak le, ezzel azonban elég komolyan terhelik a környezetet. Épp ezért, egy feltaláló, Bob Hendrikx a Delfti Műszaki Egyetemen megtervezte a fa helyett micéliumból álló úgynevezett gombakoporsót, ami sokkal gyorsabban bomlik le. Ezzel pedig a holttest maga is rövidebb idő alatt komposztálódik, nagyjából 2-3 évre van szükség ahhoz, hogy teljes egészében eggyé váljon a természettel. A koporsó ára kicsivel kevesebb, mint félmillió Ft. A találmány köré felhúzott start-uphoz eddig egy megrendelés érkezett be a "komposztkoporsóra".
Vasárnaptól tilos a TikTok és a WeChat az USA-ban
Egészen pontosan, az amerikai alkalmazásboltok számára tilos hozzáférést biztosítani ezekhez az alkalmazásokhoz, emellett a frissítéseket is tiltják. Vagyis, aki már "tiktokker", az továbbra is használhatja a felületet, ugyanez igaz a WeChatre is, de a frissítések elérése nélkül a használata előbb-utóbb számos minőségbeli és funkcióveszteséggel jár majd a felhasználók számára.
Egy kutatás alapján boldogabbak a programozók a remote munkavégzéssel, mint amilyenek a Covid előtt voltak
500 programozó megkérdezésével készített felmérést a harness.io - és 52%-uk úgy érzi, boldogabb a munkahelyi szerepkörében a járvány kitörése óta. Sőt: a megkérdezettek 66%-a a céget is jobbra értékeli, ahol dolgozik, 43% szerint pedig gyorsult a munkahelyi együttműködés is a csapattagokkal. 74%-uk elmondása alapján a cég, amelynek dolgoznak, a remote munkavégzés lehetőségét, illetve a home office rugalmasabbá tételét a járványhelyzet utáni időkben is meg szeretné tartani. Ami pedig a negatív értékeléseket illeti, nagy volt a meglepetés: mindössze a megkérdezettek 5%-a csalódott a munkaadójában, míg 12% említett negatívabb kedélyállapotot a korábban, járványhelyzet előtt megszokotthoz képest.
Bill Gates szerint ez a kulönbség Steve Jobs és Elon Musk között
Mivel a tech óriásnak volt lehetősége dolgozni mind Jobs-szal, mind pedig Muskkal, ezért a Bloombergnek adott interjúban adta magát a kérdés, tekinthető-e Musk az új Jobsnak? Gates szerint azonban, amikor jobban ismersz embereket, már furcsának tűnik ez a fajta leegyszerűsítés. De elmondta, van a két "guru" közt pár alapvető különbség: Muskot kiváló technikai mérnöknek tartja, viszont Jobs a dizájnban, az emberek kiválasztásában, illetve a marketingben volt kiemelkedően erős. "Egy szobába belépve nem kevernéd össze őket." - mondta.
Gyakorlati bootcamp, igazolt referenciával a Vodafone-tól
Október 5-én startol gyakorlati bootcampünk, az ExperienceIT!, amely éles projektgyakorlatot jelent a Vodafone számára. Valódi projekten dolgozhatnak a résztvevők, miközben FOLYAMATOS mentorálást kapnak, és folyamatosan tanulhatnak. Olyan haladóknak érdemes jelentkezni, akiknek a programozás már megy, de nincs még szakmai tapasztalatuk, nem elég elmélyült a tudásuk - és szeretnének végre olyan ütőkártyát a kezükbe, hogy sikeresen bejussanak a munkaerőpiacra.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.