Ha az IT karriertől csak az tart vissza, hogy úgy gondolod, nem elég sokszínű, most meggyőződhetsz az ellenkezőjéről. Ha első körben csak a fejlesztési oldalt nézzük, akkor is számos karrierlehetőség vár rád a jövőben!
Az IT-karrierrel kapcsolatban nagyon fontos tényező, hogy nem lehet kizárólag a jelenre fókuszálni. Ez nem úgy néz ki, mint amikor valaki végez mondjuk építészmérnökként az egyetemen, és onnantól ő építészmérnök. Amikor kijössz egy fejlesztői képzésről pl. egy junior fejlesztői képesítéssel, te onnantól kezdve nagyon sok mindent kezdhetsz magaddal - függően persze az egyéni affinitástól, illetve a munkahelyed nyújtotta lehetőségektől.
A mostani, talán kicsit száraznak tűnő leírásokból megtudhatod, hogy a fejlesztői oldalon milyen pozíciókat tölthetsz be/feladatokat láthatsz el, vagyis milyen sokrétű már csak ez a része is az IT-nak.
FrontEnd web developer
Ő az, aki egy weboldal vagy app a felhasználók által is látható részéért felel. Ebben részben benne van a kinézet, részben pedig a látható részek logikai váza - például, ha rákattintasz egy gombra, hova navigáljon az oldal.
HTML-t, CSS-t, Javascriptet használ többnyire, vagy ezek bizonyos keretrendszerét.
BackEnd fejlesztő
Ő felelős egy weboldal, app vagy termék felhasználók számára szemmel nem látható logikájáért. Például összeköti a website-ot az adatbázissal, vagy épp megadja egy app üzleti logikáját az alkalmazáson belüli vásárlások esetén... De ezek csak nagyon egyszerű, mindennapi példák, rengeteg minden tartozhat még ide a gyakorlatban!
Sokféle nyelvet és megoldást használhat, a leginkább elterjedtek a JAVA, a C#, illetve a .NET.
DB-s (DataBase) csapattag
Az adatbázis logikájáért felelős szakember, gyakran backend fejlesztők látják el ezt a feladatot. Nagyobb cégeknél, komolyabb adatbázis esetén szükséges rá külön ember inkább. Azért felel, hogy minden adat, amit pl. egy app a szervereken tárol, maradéktalanul meglegyen, el lehessen érni őket, és lekérdezhetőek legyenek.
A jelenlegi tendenciák szerint fontos, hogy értsen felhő alapú szolgáltatásokhoz a szakértő, illetve két kategóriát említenek még általában: az SQL-t és a NoSQL-t. Ezekhez még kapcsolódhatnak konkrétabb megoldások.
Full stack developer
Aki a komplett "stacket" (tudásbázist) képes magától, egyedül csinálni. Ért frontend, backend, adatbázissal kapcsolatos feladatokhoz is.
Natív fejlesztő (Win/Mac)
Asztali alkalmazásokat készít Windowsra vagy Macre - jellemzően vagy egyikre, vagy másikra.
Többnyire C++, JAVA, Objective-C, C# és Swift programnyelveket használ.
Miért gyűjtöttük össze neked mindezt?
Jó, ha látod, mennyire sokrétű terület a fejlesztés, és egy fejlesztői csapat milyen sokszínű módon épül fel. (Ráadásul a termékoldali, illetve QA - quality assurance - részéről a teameknek még nem is beszéltünk. De fogunk!)
Az IT-ba bekerülni...
Belépő az IT-ba, karrier egy életre - Matritel Labs JAVA képzés 2019. 04. 01-től! Jelentkezési határidő: 2019. 03. 20.
Kövess minket akciókért és még több tartalomért:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.