40 felett hajlamosabb az ember belenyugodni abba, ami van, és beérni azzal, ami jut(ott). "Már úgyis a B oldal pörög...", "minek kezdjek már ennyi idősen bármi újba..." - és hasonló érveket hoznak fel sokan. Pedig a kor ma már nem ok arra, hogy kiengedd a kezedből az irányítást, akár még egy új karriert is simán felépíthetsz. Mutatjuk a lépéseit, sőt, két inspiráló sztorival is alátámasztjuk!
Első lépés: definiáld a problémát
Kiégés? Unalom? Az előre lépési lehetőségek hiánya? Nulla kihívás? Bármi is legyen a gond, az első, hogy felismerd, és meghatározd.
Második lépés: mi az, ami érdekel, és mi az, amiben erős vagy?
Sokszor a hobbik mutatják meg a jövőbeli karrier utat is, hiszen, amit az ember szenvedéllyel és odaadással végez, az nem is tűnik igazán munkának. Emellett, ne hagyd figyelmen kívül az erősségeidet és gyengeségeidet sem - a korodból adódó önismeret roppant nagy előnyt jelent.
Harmadik lépés: mi az, amit keresel, amit szeretnél?
Új kihívást? Tanulnál valamit? Tele vagy megvalósításra váló ötletekkel, de a mindennapi taposómalom hátráltatja a megvalósítást? Teljesen új területre vágysz, ahova eddig nem volt lehetőséged bekerülni? Írj egy listát a vágyaidról és emellé, a szükségleteidről és lehetőségeidről is - például, hogy minimálisan mekkora bevételt szeretnél, illetve, hogy hány hónapot tudsz a váltásra áldozni.
Negyedik lépés: lehetőségkutatás
Ha tanulnál valamit, hol teheted meg? Mennyi ideig tart egy képzés? Nappali vagy esti rendszerben szeretnéd, hogy képezzenek? Milyen összeget tudsz rászánni a tanulásra, az indulásra? Mindent érdemes listába gyűjtened, összehasonlítanod.
Ötödik lépés: inspiráció
Beszélgess olyanokkal, olvass olyanokról, akiknek sikerült a váltás! Gyűjts eltökéltséget és ötletet az ő történetükből!
40 felett irány az IT világa - Zsuzsának és Zolinak sikerült
Teljesen más háttérből érkeztek, de ami közös volt bennük a fejlesztői képzés megkezdése előtt, hogy állt már mögöttük egy nagyon szép karrier. Zsuzsa kereskedelmi vonalon vezető pozíciót töltött be, míg Zoli egy országosan nagyon jól ismert és hihetetlenül népszerű zenekarnak volt a dobosa. Mégis, mindketten úgy érezték, hiába a szakmai elismerések, kell a váltás. Kihívás, a régi életmód felváltása, új lehetőségek keresése, akár itthon, akár külföldön - megkerülhetetlen vágyak az új mellett!
Miért a fejlesztés?
Aki érdeklődik a terület iránt, és rendelkezik némi érzékkel is hozzá, az bizony szívesen ül fel az IT-karrier vonatra. Hiszen, akárhogy is vesszük, lassan minden területre begyűrűzik az informatika, és ez csak még dominánsabb lesz. A gyerek- és fiatalkori számítógép-bütykölés, a munkahelyen történő adatbáziskezelés egészen apró, mégis ebbe az irányba lökdöső dolgok voltak Zoli és Zsuzsa történetében.
Ráadásul, ők is világosan látták, hogy mekkora hiány van megfelelően képzett IT-szakemberekből, és hiába töltik fel akár tömegesen is az üres helyeket, a hiány alapvetően évről évre nőni fog a technológiák terjedésével.
Bátrak voltak, meglépték - nappali JAVA bootcampen végeztek
Alapos, gyors, intenzív: mindkettejüknek fontos volt, hogy gyorsan szerezzenek olyan használható tudást, ami piacképes, és azonnal bevethető már éles munkahelyi környezetben is. Zsuzsának a külföldi tervei is belejátszottak abba, hogy angol nyelven tanuljon programozást - nagy előnyként könyvelte el ennek a lehetőségét. Zoli pedig alaposan megnézte, mire-hova lenne érdemes menni, és végül megfontoltan döntött a célzott, alapos fókuszú JAVA bootcamp mellett - neki ez sokkal lényegesebb volt, mint, hogy szerteágazó, ám kevésbé megalapozott tudásra tegyen szert.
Követnéd a példájukat? Tudj meg többet rólunk INNEN!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.